5 SIMPLE STATEMENTS ABOUT LECZENIE JASKRY WARSZAWA EXPLAINED

5 Simple Statements About leczenie jaskry warszawa Explained

5 Simple Statements About leczenie jaskry warszawa Explained

Blog Article

Materiały zamieszczone w serwisie Kliniki.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie.

Martyna eight lata temu Polecam szpital w łodzi Moja mama leczyła tam jaskrę, naprawdę miejsce godne polecenia a przede wszystkim świetna opieka lekarska. Odpowiedz

Jaskra to jedna z najgroźniejszych chorób oczu – dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że znajduje się ona w ścisłej czołówce wśród przyczyn całkowitej ślepoty.

Pomimo, niezaprzeczalnej przydatności badania OCT w diagnostyce jaskry należy podkreślić, że wynik samego badania OCT, bez wykonania kompletu badań diagnostycznych nie może stanowić podstawy do rozpoznania lub wykluczenia jaskry.

jaskra pierwotna otwartego kąta przesączania jaskra wtórna otwartego kąta przesączania jaskra pierwotna zamykającego się kąta przesączania jaskra wtórna zamykającego się kąta przesączania Najczęściej spotykany rodzaj jaskry to jaskra wtórna, na której rozwój ma wpływ szereg różnych czynników.

Po znieczuleniu oka kroplami lekarz delikatnie umieszcza na oku specjalistyczną soczewkę. Przy jej pomocy jest w stanie ocenić m.in. szerokość kąta przesączania oraz jego strukturę, a także miejsce przyczepu tęczówki.

Leczenie jaskry prostej polega na obniżeniu ciśnienia w oku. Można to zrobić za pomocą specjalnych kropli, a jeśli to nie pomaga konieczna jest operacja jaskry. Zabieg może być także ratunkiem dla pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie wpuszczają kropli do oczu, zapominają o tym lub regularnie brakuje im na to czasu.

Jeśli leczenie jaskry warszawa jaskra pozostaje niezdiagnozowana i nieleczona przez długi czas, może prowadzić do utraty widzenia lub nawet ślepoty.

W zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania jaskry, leczenie rozpoczyna się albo od wdrożenia specjalnych kropli, których celem jest redukcja ciśnienia w gałce ocznej, albo od zabiegu laserowego: selektywnej trabekuloplastyki laserowej w przypadku jaskry otwartego kąta lub też irydotomii w przypadkach zamkniętego kąta.

Jaskra to submitępujące uszkodzenie nerwu wzrokowego zwykle wiązane z wysokim ciśnieniem w oku. Zwyczajowo dzieli się ją na jaskrę wąskiego kąta i jaskrę otwartego kąta tzw. jaskrę prostą. W przypadku jaskry wąskiego kąta do podwyższenia ciśnienia w oku dochodzi na skutek specyficznej budowy oka, tak zwanego wąskiego kąta przesączania.

Operacja jest bardzo skuteczna, niestety obciążona ryzykiem powikłań, między innymi może pojawić się po niej zaćma – dlatego często zaćmę operuje się wraz z jaskrą.

Choć leczenie nie odwróci utraconego widzenia, to może pomóc zachować dobre widzenie na dłużej, zwłaszcza gdy choroba zostanie odpowiednio wcześnie rozpoznana i będzie prawidłowo kontrolowana. Wśród metod terapeutycznych wyróżniamy:

W tym celu przeprowadza się szereg badań, a w miarę potrzeby, powtarza się je do momentu uzyskania dobrego i spójnego wyniku wyjściowego.

Warto więc jeść więcej pokarmów bogatych w składniki odżywcze. Zaleca się także rzucenie palenia, które podnosi ciśnienie krwi i może wywoływać stan zapalny oczu. Warto również uważać na spożywane ilości kofeiny.

Report this page